BSM200GB120DN2
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BSM200GB120DN2
  • 1
Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Product Category : IGBT Modules
Continuous Collector Current at 25 C : 290 A
Pd - Power Dissipation : 1.4 kW
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Package / Case : Half Bridge2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Half Bridge
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.5 V
Product : IGBT Silicon Modules
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : IGBT Modules 1200V 200A DUAL